Açık MR (Açık Emar)

Açık Emar

Manyetik Rezonans Görüntüleme (Emar); ağrısız ve radyasyon içermeyen bir görüntüleme yöntemidir. Beyin tümörlerinden, tırnak yatağı tümörlerine, kol kırıklarından safra yaralanmalarına kadar binlerce hastalık Emar ile teşhis edilebilir. Teknolojinin de ilerlemesiyle her geçen gün çıkan yeni cihazlar hasta konforunu artırmaktadır. Hasta kilolu ve kapalı alan korkusu olsa dahi Açık Emar cihazı ile sorunsuz bir şekilde çekimi yapılabilir. Cihaz aşırı kilolu hastalarda dahi rahat ve kaliteli çekim yapma imkanı sunar. Açık Emar sistemleri ile çeşitli problemlerden dolayı Emar çektirme sorunu yaşayan hastaların sıkıntıları bu sayede çözülmüş olmaktadır.

Açık Emar sistemlerinde açık, geniş, ferah ve daha az gürültülü bir ortamda inceleme gerçekleşir. Kapalı alan korkusu olan ya da kaygı dereceleri yüksek hastalarda, nefes darlığı çeken, istenilen pozisyonda rahat yatamayan hastalarda, kooperasyon güçlüğü çekilen çocuk (pediatrik) hastalarda, Açık Emar rahat konforlu bir ortam sunar. Bunun yanı sıra bilgisayarlı tomografi ve röntgen incelemelerinin aksine, Emar’da X ışını kullanılmadığından hasta sağlığını tehlikeye atacak radyasyon riski bulunmamaktadır.

Açık Emarlar, beyin ve boyun Emar çekimleri dışında başın tamamen dışarıda olduğu, hastanın kitap dergi bile okuyabildiği, gerekirse hastaların yan yatıp dışarı ile direk temas kurabildikleri bir cihazdır. Açık Emar sisteminde kinematik çekimlerde, hastanın konforunu bozmadan çeşitli eklem, baş-boyun sırt ve bel bölgelerine belli açılar vererek, hızlı ve kolay incelemeler yapılabilmektedir.

Açık Emar Sistemi

Açık Emar sistemde hastanın önlenemeyen titreme hareketlerini elimine eden özel sekanslar ve çekim devam ederken gelen görüntülerin kalitesine göre incelemeyi durdurabilme özelliği bulunmaktadır. Açık Emar’da hastanın istediği tarafı rahatlıkla görebilmesi, kendisini daha rahat ve huzurlu hissetmesine, alınan görüntülerin de daha sabit ve artefaktsız (görüntü kirliliği parazitlenme) oluşturmadan gelmesine sebebiyet vermektedir.

Açık Emar ile çocuk ve bebek hastalara ebeveynleri ile birlikte çekime girme imkanı sunulmaktadır. Hamile hastalarda dahi hiçbir zararlı ışın içermediği için rahatlıkla çekim yapılabilmektedir. Sonuç olarak Açık Emar; Ultrasonografi, Bilgisayarlı Tomografi gibi radyolojik görüntüleme yöntemlerinden bazı özel işlemler haricinde üstün özellikte, hasta rahat ve konforunun korunduğu bir görüntüleme yöntemidir.


Açık Emar Fiyatları Hakkında Bilgi

Doktorunuz Açık Emar isteğinde bulunduğunda Bosstancı Açık Emar merkezimizin 0216 301 13 13, no’lu telefon numarasından randevu alınız.

Randevu oluşturulurken Doktorunuzun istek kağıdını okuyarak çekim bölgesini, çekimin ilaçlı olup olmadığını söyleyiniz ve çekim öncesi hazırlık (açlık/tokluk, idrara sıkışıklık vb.) gerekip gerekmediğini sorunuz.

Çekim günü randevu saatinizden 15 dakika önce Açık Emar merkezimizde olunuz.

Açık Emar çekimine şahsi aracınızla geliyorsanız merkezimizin otoparkını kullanabilirsiniz.

Çekim günü Doktorunuz tarafından yazılan istek kağıdını, varsa eski tetkiklerinize ait görüntü ve raporlarınızı ve Nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurunuz.

Açık Emar merkezimize geldiğinizde Radyoloji bankosundaki görevliye istek kağıdınızı, eski tetkiklerinizi ve Nüfus cüzdanınızı veriniz.

Size verilen hasta bilgilendirme ve onam formunu eksiksiz olarak doldurunuz. Daha önce ilaç allerjisi ya da böbrek yetmezliği geçirdiyseniz özellikle belirtiniz.

Özel Sigortanız varsa gerekli provizyon işlemlerinin yapılmasını bekleyiniz.

İşlemler tamamlandıktan sonra Banko görevlisi eşliğinde Açık Emar çekim odasına yönlendirileceksiniz.

Açık Emar çekim odasında Teknisyenimiz tarafından çekim hakkında kısa bilgilendirme sonrası Soyunma kabinine alınacaksınız.

Soyunma kabininde size verilen önlüğü giydikten sonra Açık Emar çekim odasına alınacaksınız.

Çekimden sonra tekrar Bekleme salonuna yönlendirilip, raporunuzun hazırlanmasını bekleyiniz.

Merkezimizin bir farkı olarak Açık Emar Doktor eşliğinde çekilmekte ve raporlama işlemi hasta bekletilmeden hemen rapor yazılıp teslim edilmektedir.


Açık Emar Merkezimizi tercih ettiğimiz için Teşekkürler…