Sıkça Sorulan Sorular

  1. NEDEN AÇIK EMAR-HANGİ AÇIK EMAR

Açık Emar kapalı alan korkusu olanlarda, panik atak geçirenlerde, kalp pili olanlarda, kilolu hastalarda, metalik protezi olanlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir tanı yöntemidir, Her Açık Emar’da Aynı görüntüyü alamazsınız, Merkezimiz de son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır ve Doktor Eşliğinde Açık Emar Çekilmekte ve Hemen Rapor Teslim edilmektedir.


  1. AÇIK EMAR – KAPALI EMAR ARASINDA BİR FARK VAR MIDIR

Eskiden görüntü kalitesinde farklar vardı. Ancak son yıllarda gelişen teknolojiyle Kapalı ve Açık Emar görüntüleri arasında fark kalmamıştır, Ancak hala kullanılmakta olan eski cihazlar hariç.


  1. AÇIK EMAR İÇİN KİLO SINIRI VAR MI

Açık Emar için bir kilo üst sınırı çekim bölgesine göre değişmekle birlikte 170-180 kg civarındadır ama kapalı Emar cihazları için üst sınır 120-130 kg olarak tespit edilmiştir,Kilo ve Boy Oranıda önemlidir.


  1. KALP PİLİM VAR. AÇIK EMAR’A GİREBİLİR MİYİM

Kalp pili olanlar Doktorundan onay alarak.güvenle Açık Emar cihazına girebilirler.


  1. METAL PROTEZLE AÇIK EMAR’A GİREBİLİR MİYİM

Metalik protezi olan hastalar Açık Emar’a girebilirler. Ancak Emar cihazlarında proteze bağlı görüntü bozulması oluşabilir. Bu olay Açık Emar’da kapalıya göre daha az görülür.


  1. HAMİLELER AÇIK EMAR’A GİREBİLİR Mİ

Hamilelerin Emar’a girmesi ile ilgili çekinceler olsa da ilk 3 ay haricinde Emar’a girmelerinde bir sakınca yoktur. Emar çekimi yapılacaksa yan etkisi en az olan Açık Emar tercih edilmelidir.


  1. KAPALI ALAN KORKUM VAR. AÇIK EMAR’A GİREBİLİR MİYİM

Kapalı alan korkusu ya da Panik atak yaşayanlar, Emar cihazında duramayanlar için Açık Emar çok uygun bir seçenektir. Yanınıza biri elinizden tutarak Emar çektirebilirsiniz, En İyi Açık Emar Merkezi.